ERETEAM İLE VERİ ANALİTİĞİ VE BULUT BİLİŞİMDE YENİ BİR ÇAĞ: VERİ VE BULUT ANALİTİĞİ İSTANBUL ZİRVESİ 2023 GERÇEKLEŞTİRİLDİ


VERİ VE BULUT ANALİTİĞİ İSTANBUL ZİRVESİ 2023 GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

İletişimden sağlığa, sigortadan perakendeye pek çok sektörde hizmet veren ülkemizin öncü veri analizi ve yazılım şirketi Ereteam, teknoloji ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin bir araya geldiği "Cloud Data Analytics- İstanbul Summit 2023” etkinliği Hilton Istanbul Bosphorus Otel'de gerçekleştirildi. Veri analitiği, bulut bilişim ve yapay zekâ alanındaki güncel gelişmeleri ve yeniliklerin paylaşıldığı “Cloud Data Analytics İstanbul Summit 2023”e yurt içi ve yurt dışından yoğun bir katılım sağlandı.

 

 

Türkiye’nin ilk yazılım hizmeti danışmanlığı ve veri analizi şirketlerinden biri olan, Ereteam, veri entegrasyonu iş zekâsı, finansal performans yönetimi, kurumsal yönetimi, yapay zekâ ve makine öğrenimi gibi birçok alanda çözüm ve hizmet sunarak atılımlarına devam ediyor. Ereteam CEO’su Kutlay Erdal Şimşek, bulutta dijital dönüşüm yolculuğunda şirketleri ileriye taşıyacak ‘‘Ereteam Cloud Data Assessment’i’’ anlattı.

 

Zirve alanında uzman başarılı iş insanlarını ağırladı

Etkinliğin açılış konuşması Ereteam CEO'su Kutlay Erdal Şimşek, tarafından yapıldı. Şimşek, ‘‘Bulut veri kullanımıyla bankada, telekomünikasyonda ve farklı endüstri kurumlarında farklı servis modelleriyle müşteriye uygun ihtiyaçların karşılamasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu etkinlikte bulut veri stratejisini nasıl geliştirebileceğimiz, bu yapıya nasıl geçeceğimiz ve yeni teknolojilerle bunu nasıl buluşturacağımızla ilgili sizleri bilgilendireceğiz.” Dedi.

 

“Yıkıcı teknolojilerin yükselişini görüyoruz!”

Ardından ilk konuşmacı olan Redesign kurucu ortağı Yiğit Kulabaş, bilişimin gelişme sürecini anlatarak, verinin nasıl kullanılacağı, toplanacağı, nasıl işleneceği ve neden kullanılacağına dair bilgiler aktardı. Sonraki konuşmacı Amazon Web Hizmetleri Türkiye Genel Müdürü Burak Aydın, Bilişimde 5-6 yıldan bu yana üst üste birçok dalganın geldiğini ve bu dalgaların kurumları büyük bir kırılma noktasına getirdiğinin altını çizdi. Aydın; “Internet hayatımızı değiştirdi, AI- Yapay Zekâ ise bunun farklı versiyonunu yapıyor. Ben bunu yıkıcı teknolojilerin yükselişi olarak görüyorum!”

IBM Türkiye Genel Müdürü ve Teknoloji Lideri Işıl Kılıç Gürtuna ise, yapay zekanın sürdürülebilir bir dünya için uygulanabilir olmasının önemine değinerek tüm çözümlerin hibrit Cloud üzerinden olacağına inandığını belirtti.

 

Bulutta Veri ve Analitik Endüstriye Neler Kazandıracak

Etkinlik Bulutta Veri ve Analitik Endüstriye Neler Kazandıracak konulu panelle devam etti. Kutlay Erdal Şimşek moderatörlüğünde devam eden panelde, BTS Dijital Teknolojileri CEO’su Atilla Bayrak, HCL Software Türkiye, Yunanistan, İsrail Bölgesi Satış lideri Gülçin Büyükçil, LuckEye CEO’su Tolga Artan, ReDesign Partner Kurucu Ortağı Engin Çomakçı, Limon Cloud CEO’su Hakkı İbrahim Ünyeli konuşmacı olarak yer aldı.

 

Bulut Teknolojisini Kullanmak Karbon Salınımını Azaltıyor!

HCL Software Türkiye, Yunanistan, İsrail Bölgesi Satış lideri Gülçin Büyükçil panelde yaptığı konuşmada müşterilerini bölümlere ayırmaya başladıklarını belirterek, “Biz bu teknolojileri buluta taşıdığımız zaman işimizi daha çabuk yapıyoruz. Yapılan bir işin sonuçlarını görme kısmında eskiden raporlamaya çok zaman ayırıyorduk. Şimdi ise bu teknolojiler bulut’ta olduğundan çok daha hızlı ve akıllı sonuçları zahmetsizce görüyoruz” şeklinde konuştu. LuckyEye CEO’su Tolga Artan yapay zekâ uygulamalarında en çok zorlandıkları kısımın şirketlere ne önerecekleri konusunda yaşanan sıkıntı olduğunu belirtti ve bu noktada Generic AI’nin bu açığı kapatacağına inandıklarını ifade etti. ReDesign kurucu ortağı Engin Çomakçı ise müşteri deneyiminin ortaya çıkışına dair verdiği örneklerle bilgi aktardı. BTS Teknolojileri CEO’su Attila Bayrak veri okur yazarlığının geliştiğini gördüklerini ifade etti. Limon Cloud CEO’su Hakkı İbrahim Ünyeli, “Karbon salımının arttığı dünyada, bulut teknolojilerini kullanarak bu salınımı azaltabilirsiniz” vurgusunu yaptı.

 

Bilişim ve yazılım dünyasının uzman isimlerinin yer aldığı zirvede, katılımcılara bulut yolculuklarını güçlendirecek ücretsiz Bulut Veri Değerlendirmesi de sunuldu.

 

Cloud Data Analytics İstanbul Summit 2023 İş birliğini ve kendini sürekli öğrenmeye geliştirmeye adamış bulut bilişim meraklıların bir araya geldiği etkinlik yeniden bir araya gelebilme temennileriyle sona erdi.


  • MÜŞTERİ:
    Ereteam
  • ORGANİZASYON TÜRÜ:
    Eğitim
  • ORGANİZASYON TARİHİ:
    17 Oct, 2023

DAHA FAZLASI İÇİN
BİR KAHVE İÇMEYE DE BEKLERİZ