ERKEK GİYİMİNİN İKON MODA MARKASI FARUK SAĞIN ‘IN İLETİŞİM AJANSI BRANDİSTANBUL PR OLDU

ERKEK GİYİMİNİN İKON MODA MARKASI FARUK SAĞIN ‘IN İLETİŞİM AJANSI BRANDİSTANBUL PR OLDU

 

BRANDİSTANBUL PR MÜŞTERİ PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR

Türkiye’de inhouse hizmet modeliyle iletişim sektörüne yeni bir boyut kazandıran Brandistanbul PR müşteri portföyünü genişletmeye devam ediyor. Akademisyen Hatice Kumalar liderliğinde kurulan Brandistanbul PR, erkek modasının yükselen yıldızı Faruk Sağın’ın iletişim çalışmalarını yürütecek.

Türkiye’de erkeklerin moda ihtiyaçlarına seslenmek, giyim ve ayakkabı konusunda alternatiflerinin kısıtlı olduğu algısını yenmek amacıyla, 2014 yılında kurulan Faruk Sağın, kısa sürede tanınmış ikon markalardan biri haline geldi. Yaptığı kreasyonlar ile adından söz ettiren Faruk Sağın, klasik ve modern tarzları ustalıkla birleştiren, şehirli, stil sahibi, karizmatik erkeklere hitap eden bir tasarım çizgisine sahiptir.

Faruk Sağın yüksek üretim kalitesi ile erkek modasına yön vermektedir. Şık kreasyonları, kaliteli malzeme ve işçilik unsurları ile beğeni toplayan Faruk Sağın aynı zamanda ülkemizdeki ayakkabı sektörünün can simidi haline geldi. Bütçesinin tamamını ARGE ve tanıtım stratejilerine ayıran Faruk Sağın, Design bölümü vasıtasıyla İtalyan moda mankenlerinin fikir ve tecrübeleri ile desteklenen projeler geliştirmektedir. 450 bin adetlik üretim ve satış rakamına ulaşan marka, İtalya’da şube açmaya hazırlanıyor.

“İç Departman Gibi Çalışmaya Önem Veriyoruz”

Birçok sektörde verdiği kapsamlı hizmetler ile uzmanlaştıklarını belirten Kumalar, “İletişimin, kesintisiz, şeffaf ve aidiyet duygusu ile yapılması gerektiğine inandığımız için hizmet verdiğimiz tüm marka, kişi ve kuruluşların birimlerinden biri gibi çalışırız. Sunduğumuz güçlü iletişim stratejileri sayesinde fark yaratarak çözüm ortağı olduğumuz marka, kurum ve kişilerin hedef kitleleri ile samimi bir ilişki kurmalarını sağlıyoruz” açıklamasını yaptı.

Ayrıntılı bilgi için;

Hatice Kumalar – Brandİstanbul PR / Ajans Başkanı

hatice.kumalar@brandistanbulpr.com – 0530 110 73 03

Rana Gürarı –Brandİstanbul PR / Marka Temsilcisi

rana.gurari@brandistanbulpr.com – 0530 345 62 26

Faruk Sağın Hakkında:

Türkiye’de erkeklerin moda ihtiyaçlarına seslenmek ve erkeklerin giyim ve ayakkabı konusunda alternatiflerinin kısıtlı olduğu algısını yenmek amacıyla, 2014 yılında kurulan Faruk Sağın, kısa sürede tanınmış markalardan biri oldu. 3 nesil boyunca ayakkabı üreticisi olan Ömer Faruk Sağın tarafından, kurulan Faruk Sağın, giyim konusunda modaya yön veren bir marka olurken, aynı zamanda ülkemizdeki ayakkabı sektörünün can simidi haline geldi.

Her sene yaptığı kreasyonlar ile adından söz ettiren Faruk Sağın, klasik ve modern tarzları ustalıkla birleştiren, şehirli, stil sahibi, karizmatik erkeklere hitap eden bir tasarım çizgisine sahiptir. Yılların tecrübesiyle oluşturulmuş yüksek üretim kapasitesi ile 2 yıl içinde, Türkiye geneline ve yurtdışına yayılmış toplam 140 bayiye, 150.000’i ihracat olmak üzere 450.000 adetlik üretim ve satış rakamına ulaştı.

Şık kreasyonları, kaliteli malzeme ve işçilik unsurları ile beğeni toplayan Faruk Sağın markası, sıra dışı reklam stratejisi ile de yoğun ilgi uyandırmayı başardı. ABD California’da bulunan ekibin hazırladığı reklamlar, yurtiçinde olduğu kadar İtalya, Hollanda, İngiltere ve Fransa gibi ülkelerde de 18-40 yaş arası erkeklerde büyük erişim rakamlarına ulaştı ve Faruk Sağın’ı son yılların en hızlı çıkış yapan giyim markalarından biri haline getirdi.

Bütçesinin tamamını ARGE ve tanıtım stratejilerine ayıran Faruk Sağın, Design bölümü vasıtasıyla İtalyan moda mankenlerinin fikir ve tecrübeleri ile desteklenen projeler geliştirmektedir. Tasarımdan sunuma kadar her aşamada kendi branşında haklı bir saygınlık kazanmış isimlerin emeğiyle üretilen tekstil ve deri ürünleri, uluslararası platformda da büyük beğeni görmektedir. Titiz bir kalite kontrol takip sisteminde üretilen her ürün, teknolojinin ve geleneksel el ustalığının mükemmel birleşiminin izlerini taşır.