BRANDİSTANBUL PR PANDEMİ SÜRECİNDE DÖRT YENİ MARKANIN İLETİŞİMİNİ ÜSTLENDİ

BRANDİSTANBUL PR PANDEMİ SÜRECİNDE DÖRT YENİ MARKANIN İLETİŞİMİNİ ÜSTLENDİ

Türkiye’de halkla ilişkiler sektörüne ‘inhouse çalışma modelini’ kazandırarak sahiplenmenin ve kesintisiz iletişimin önemini öne çıkaran Brandistanbul PR ekibi, pandemi döneminde Türkiye’nin önde gelen dört şirketinin daha halkla ilişkiler ajansı olarak bu zorlu süreçten güçlenerek çıkmalarını sağlayacak önemli iş ortaklıklarına imza attı.  

Türkiye’nin en köklü tersanelerinden olan DESAN’ı da bünyesinde barındıran denizcilik devi Kaptanoğlu Holding’in, Mekanik ve Endüstriyel Mühendislik sektörünün önde gelen şirketlerini bünyesinde bulunduran ÜÇAY Grup’un, uluslararası sivil toplum kuruluşu Building Markets’in ve satın aldığı lüks cruise gemisi ile tarihi bir adım atan Miray Cruise’un,  stratejik iletişim danışmanlığı Brandistanbul PR tarafından gerçekleştirilecek.  

Kurulduğu 2009 yılından bugüne müşterilerine inhouse çalışma modeli ile Türkiye’de hizmet veren ilk ajans olan Brandistanbul PR, kurumların içinde bir departman gibi çalışıp sahiplenmesi ve sürdürebilir başarı odağında yaratıcı içerikler üretmesi ile dikkat çekiyor. Pandemi döneminde iletişimin öneminin daha da arttığını vurgulayan Brandistanbul PR ekibi, her kriz kendi fırsatlarını doğurur gerçeğinden hareketle Türkiye’nin ulusal ve uluslara arası alanda kendi sektörlerinde lider olan dört yeni kuruluşunun daha iletişim ajansı oldu.

Türkiye’nin yerlilik oranı en yüksek askeri gemilerini üreten Desan’ı bünyesinde barındıran Kaptanoğlu Holding, büyük şehirlerimizi doğalgaz ile tanıştıran, sürdürülebilir enerji konusunda yaptığı yatırımlarla gündeme gelen Üçay Grup, Türkiye’nin ilk Cruise gemisini alarak Akdeniz’de İtalyan ve Yunan şirketleriyle rekabet eden Miray Cruise ve uluslararası sivil toplum kuruluşu Building Markets stratejik iletişim danışmanlığı konusunda Brandistanbul PR’ı tercih etti.

‘Pandemi dönemi iletişimi daha önemli kıldı’

Pandemi döneminde özellikle kurumların hedef kitle ve kamuoyu ile iletişimlerini daha da güçlü bir şekilde sürdürmeleri gerektiğini belirten Brandistanbul PR Ajans Başkanı Hatice Kumalar, “ Özellikle pandemi sürecinde kurumların hedef kitlesi ve kamuoyu ile kurduğu iletişimi daha da güçlendirmesi hem güven hem de şeffaflık acısında çok önemli. Bu dönemde kabuğuna çekilerek iletişimini kesen kurumlar, güven ve itibar kaybını uğramaktadır. İlk fırtınada savrulmadıklarını göstermek için bu dönemde samimi ve şeffaf bir iletişim ile kendini doğru ifade eden kurumlar özellikle pandemi sürecinde daha çok güven verecek, ayrıca veri kirliliğine maruz kalmanın an meselesi olduğu bu dönemde ayrışarak fark yaratacaktır” açıklamalarıyla şeffaf iletişimin daha da önem kazandığını belirtti.

 

Yerlilik oranı en yüksek gemiyi Türk Donanması’na teslim ettiler

Yüzyılı aşan denizcilik tecrübesiyle Türk denizciliğine hizmet veren Kaptanoğlu Holding’e bağlı Tuzla’da bulunan Desan Tersanesi Türkiye’nin bugüne kadar üstlendiği en büyük gemi bakım, onarım işlerini üstlendi. NATO standartlarına uygun gemi bakım, onarımı gerçekleştirebilen Desan Tershanesi, dost ve müttefik donanmaların gemileri Türk kalitesiyle onarabiliyor.

 

 

Türkiye ile doğalgazı tanıştıran firma  

Büyük şehirlerimizde doğalgaz dönüşümünü hızlandıran, bugün Anadolu’nun dört bir yanında doğalgaz dönüşümlerini sürdüren Üçay Grup, yenilenebilir enerji kaynaklarına da yatırım yapıyor. Güneş ve rüzgâr enerjisini ulaşılabilir kılmak için Ar-Ge çalışmalarına odaklanan Üçay Grup, güneş ve rüzgâr enerjisiyle kendi elektriğini üreten ve ısınan akıllı bina teknolojileri üzerine çalışıyor.

 

 

Akdeniz’de Türkiye’nin rekabet gücünü arttırdılar

Türkiye’nin ilk Cruise gemisini satın alarak Türkiye’nin Akdeniz’de Cruise sektörüne girmesini sağlayan Miray Cruise, 1996 yılından bugüne dünya çapında gemi sahiplerine yüksek nitelikli idare ve konukluk hizmetleri sunuyor.

 

 

 

KOBİ’lere verdikleri destekle dünyayı değiştiriyorlar

Kar amacı gütmeyen, uluslararası sivil toplum kuruluşu Building Markets, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 12 ülkede yerel, küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ) destekleyerek ülke ekonomilerine fayda sağlamayı hedefliyor. Building Markets, kurulduğu 2006 yılından bugüne 25 binden fazla KOBİ’ye ulaşarak 1,3 milyar dolarlık artı değer oluşturulmasına ve 71 bin kişilik istihdam imkanı doğmasına yardımcı oldu.