Tatil Dönemi Onlar İçin Fazla Mesai Demek

Tatil Dönemi Onlar İçin Fazla Mesai Demek

Tatil Dönemi Onlar İçin Fazla Mesai Demek

Herkes tatil yaparken onlar fazla mesai yapıyor. Tüm senenin yorgunluğunu atmak için bayram ve yaz dönemlerinde tatile gidenlerin korkulu rüyası, hırsızlar oluyor.  Özellikle evleri, açık alanları ve plajları hedef alan hırsızlar; parasal, değeri yüksek, parçalara ayrılabilen ve kolay satılabilen elektronik eşyalara göz dikiyor.  Veriler 2014 yazında elektronik eşya hırsızlığında artışın olduğunu ortaya koyuyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan en son araştırmaya göre, hırsızlık vakalarının son 4 yılda yüzde 63 oranında artış gösterdiği belirtiliyor. Araştırmada, özellikle büyük kentlerdeki ev ve araç içi hırsızlık olaylarının çoğaldığına dikkat çekiliyor.

Hırsızlar, Tatil Dönemlerini Fırsat Görüyor

Özellikle yaz aylarının ve bayram tatillerinin hırsızlar tarafından fırsat olarak görüldüğünü belirten Teknokask A.Ş Genel Müdürü Tayfun Gülgeç; “Hırsızlar, parasal değeri yüksek, parçalara ayrılabilen ve kolay satılabilen elektronik eşyaları hedef alıyor. 2014 yılı elektronik cihazların çalınma bildirim verilerine baktığımızda, yaz dönemi hırsızlık olaylarından ciddi bir artışın olduğu gözlemlenmiştir. Tatilde keyfinizi kaçırmamak için değerli elektronik eşyalarınızı güvence altına aldırarak mağduriyet yaşamayın” açıklamasında bulundu.

Güvence Paketi İle Mağduriyetler Karşılanıyor

Türkiye de ilk kez elektronik cihazları güvence altına alan hizmet paketi sunduklarını belirten Teknokask A.Ş Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, elektronik cihazlarına güvence hizmeti alan kullanıcıların, yaz mevsiminde hırsızlıktan kaynaklanan mağduriyetlerini firma olarak karşıladıklarını belirtti.Elektronik cihazların çalınma bildirim verilerine göre; bu yıl özellikle temmuz ayında % 40‘ a varan artışın olduğunu bununda en çok plajlarda, araçlarda ve evlerde gerçekleştiğini söyledi.  Gelişen teknoloji ile LCD televizyonlarında çok hafiflediğini, tıp ki cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi taşınabilir hale geldiğini, söyleyen Tayfun Gülgeç, özellikle yazın yanımızdan ayırmadığımız bu elektronik cihazların hırsızlık durumlarına karşı güvenliğine daha çok dikkat edilmesini gerektiğiniz söyledi.  Gülgeç, büyük şehirlerde yaşayanların tatile giderken  maddi zarara uğramamak ve kafaların rahatlatmak için konutlarını sigortalatmalarını, elektronik cihazlarını da güvence altına almalarını tavsiye etti.

Tüm Elektronik Cihazlarınız Teknokask’a Emanet

Tayfun Gülgeç,üretici hataları dışında kalan ve garanti kapsamına girmeyen; hırsızlık,  kapkaç, gasp durumlarına ek olarak, sıvı teması, yüksek voltaj, doğal afet ve kırılma gibi diğer kullanıcı kaynaklı hatalara karşıda elektronik cihazları güvence altına alan geniş bir hizmet ağına sahip olduklarını söyledi. Kullanıcılara ayrıca elektronik cihazlarla ilgili hukuki destek hizmet, verdiklerine de vurgu yapan Gülgeç, marka model ayırmadan, notebook, tablet, pc, plazma, led tv, fotoğraf makinası, video kamera ve projeksiyon gibi bir çok elektronik cihaza Teknokask Hizmet Paketi ile güvence hizmeti sunduklarının da altını çizdi.

Tek Tıkla Hırsızlardan Korunun

Toplamda oldukça yüksek maliyetlere alınan elektronik eşyaları güvence altına almanın önemine vurgu yapan Tayfun Gülgeç, bu hizmetin internet üzerinden www.ekaks.com.tr’den de yapabileceğini söyledi. Tatil dönemlerinde fazla mesaiye başlayan hırsızlara karşı kolayca önlem alınabileceğinin önemine dikkat çeken Gülgeç, “Taşınabilir ya da taşınamaz elektronik cihazlara 70 TL’den başlayan fiyatlarla güvence teminatı veriyor, hasar bildiriminizi online başvuru ile değerlendirmeye alıyoruz” dedi.

Yurt Dışından Gelen Ürünlerde Güvence Altında

Yaz dönemi yurt dışından memleketine gelen, ya da tatil için yut dışına giden, yanında elektronik cihaz getiren ve faturası bulunan tüm ürünlere güvence hizmet paketi verdiklerini söyleyen Tayfun Gülgeç, tüm ihtiyaclara uygun çözümler geliştirdiklerini sözlerine ekledi.