ONLİNE ARAPÇA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNDEN 400’DEN FAZLA SURİYELİ YARARLANDI

ONLİNE ARAPÇA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİNDEN 400’DEN FAZLA SURİYELİ YARARLANDI

Habitat Derneği, Suriyeli mültecilerin Türkiye ekonomisine katkı sağlamaları amacıyla hayata geçirilen İMECE Programı’nı, Cisco işbirliğinde online ortama taşıdı. Program kapsamında bugüne kadar 400’den fazla Suriyeli, online girişimcilik eğitimini ücretsiz ve Arapça dil seçeneğinde aldı. Türkiye’nin 81 ilindeki tüm coğrafyalara ulaşılmasını sağlayan eğitimin yeni dönemi 19 Haziran’da başlıyor.

Habitat Derneği, Türkiye’de sayıları neredeyse 3 milyona ulaşan Suriyeli mültecilerin ekonomiye kazandırılması için hayata geçirilen İMECE Programı’nın belirli eğitimlerini, Cisco işbirliğinde online ortama taşıdı. Habitat Derneği’nin, Suriyeliler için hazırladığı ücretsiz ve Arapça online girişimcilik eğitimine bugüne kadar 400’den fazla Suriyeli katıldı. Habitat Derneği Genel Koordinatörü ve İMECE Programı Direktörü Başak Saral, 19 Haziran tarihinde başlayacak yeni eğitimin Nesnelerin Interneti – IoT (internet of things) olacağını kaydetti. Yeni dönem eğitimlere başvuru yapmak isteyen Suriyeliler gerekli bilgilere, http://habitatdernegi.org/cisco_iot.html/ linkinden ulaşabilirler.

“Türkiye’nin 81 İlindeki Suriyelilere Ulaşıyoruz”

Online girişimcilik eğitimlerine çok fazla başvuru aldıklarını belirten Başak Saral, “İMECE Programı dahilinde, Cisco bünyesinde yer alan online Arapça eğitim sınıflarına 1500’in üzerinde başvuru oldu. Başvuranlar arasından 400’den fazla Suriyeli eğitim aldı. Eğitimi tamamlayabilen Suriyeliler, Cisco tarafından belge almaya hak kazandılar. Şimdi 19 Haziran’da tekrar eğitim açıyoruz. Bu sefer IoT (nesnelerin interneti) eğitimini vereceğiz. Bu eğitimler sayesinde Türkiye’nin 81 ilinde girişimci olmak isteyen Suriyelilere ulaşmış oluyoruz. Eğitimlerin yeni döneminde de yüzlerce başvuru bekliyoruz” açıklamasında bulundu.