Emlakçılıkta Yeni Trend; Butik Hizmet Modeli

Emlakçılıkta Yeni Trend; Butik Hizmet Modeli

Emlakçılıkta Yeni Trend; Butik Hizmet Modeli

Yurtdışından sonra Türkiye’de de artık kişiler, zaman, enerji ve maddi tasarruf sağlamak için hukuki destekten tadilat ihtiyacına kadar tek kanaldan kişiye ve konuya özel hizmet alabilecekleri butik emlakçılığa yöneliyor.

Butik emlakçılığın Türkiye’de öncülüğünü üstlenen Dora Emlak Ofisi, alıcı adaylarına tek muhatapla çözüme yönelik hizmet sunuyor. Güvenli yatırım aracı olarak görülen gayrimenkul, kişiye özel hizmetle alıcı adaylarını özellikle satış sonrası sorunlardan kurtarıyor.

Fabrikasyon ürünlerin yerini kişiye özel hizmetin almaya başladığı günümüzde butik hizmet modeli emlak sektörüne de yön vermeye başladı. Kiracı veya mülk sahibi olmak isteyenler, geleneksel emlakçılıkta bulamadıkları hizmetleri, konu ve soruna özel butik hizmet sunan emlakçılık modelinde buluyor.

Satılması veya kiralanması istenilen bir gayrimenkulün, hissedar anlaşmazlıkları, tadilat ihtiyacı, hukuk danışmanlığı, tapu ve belediye işlemleri gibi sorunları ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle giderek daha fazla tercih edilen butik emlakçılık sektörü, geleneksel emlakçılık anlayışını yıkmaya başladı.  Hissedar anlaşmazlıklarının ortadan kaldırılması, veraset-intikal işlemlerinin tamamlanması, hukuk danışmanlık hizmeti, tamirat ve tadilat ihtiyaçlarının karşılanması gibi hizmetlerin tek bir kanaldan konuya ve de kişiye özel çözüme kavuşturulması butik emlakçılığın tercih edilmesini sağlıyor.

Çoğunlukla yeterince soruna maruz kalmış olan mal sahiplerinin, taşınmazlarının satışı ya da kiralanması aşamasında da sorun yaşamak istemediğini belirten Dora Emlak Ofisi Kurucusu Serhat Vural, “Verilen hizmetlerin tamamı mal sahiplerinin işlerini kolaylaştırmak ve mağdur olmalarını engellemek maksadı ile profesyoneller tarafından yürütülen işlemler. Butik Hizmet anlayışımız ile tüm işlemlerini tek bir noktadan tek muhatap ile çözebilme imkânını sunuyoruz” dedi.

Maddi ve Hukuki Zarara Karşı: Butik Emlakçılık

Türkiye’de butik emlakçılığın öncülüğünü yapan Dora Emlak Ofisi tüm sorunların çözümü için anahtar iş teslim modeli ile hizmet sunuyor. Butik Emlakçılığın satış sonrası ile ön plana çıkan hizmet olduğunu vurgulayan Vural, “Zamanı değerli olan alıcı adayları ve mal sahiplerini tek elden yürütülen hizmetle maddi ve hukuki zararlardan koruyoruz” şeklinde konuştu.

Butik Emlakçılıkla Zaman, Para ve Enerji Cepte

Dünyada artık alıcı adayları ve mal sahipleri, zamanını, parasını ve enerjisini verimli kullanmak için konuya ve olaya özel çözümler getiren hizmet modellerini tercih ediyor. İhtiyacın bireysel çözüm yönüne kaymasından dolayı butik emlakçılık hizmetini Türkiye’ye taşıdıklarını belirten Dora Emlak Ofisi Kurucusu Serhat Vural, “Alıcı adaylarına ve mal sahiplerine, hissedar anlaşmazlıklarının ortadan kaldırılması, veraset-İntikal işlemlerinin tamamlanması, hukuk danışmanlık hizmeti, tamirat ve tadilat ihtiyaçlarının karşılanması, kira ve aidat ödeme takibi, tüm tapu ve belediye işlemleri (tedbir koyma, haciz kaldırma, tevhid, ifraz v.b), ekspertiz ve değerleme gibi hizmetler sunuyoruz. Böylelikle mal sahipleri ve alıcı adayları enerjisini, parasını ve zamanını verimli kullanıyor. Hizmete başladığımızdan beri beklenenin de üzerinde talep gördük. Özellikle hissedar anlaşmazlıkları, gayrimenkul değerleme çalışmaları, tapu ve belediye işlemleri gibi sıkıntılı alanlarda özel hizmet yani butik hizmet veren yerler tercih edilmeli” açıklamalarında bulundu.

EDİTÖRE NOT:

DORA EMLAK OFİSİ KİMDİR?

10 yıldır gayrimenkul ve emlak alanında alanın da çalışmalar Serhat Vural tarafından kurulan Dora Emlak Ofisi, butik emlak danışmanlığı konusunda sektörde hizmet veren bir kuruluştur.

Butik Emlak Danışmanlığı, A.B.D’de çok yaygın bir hizmettir. Emlak sektöründe faaliyet gösteren Uluslararası Amerikan Markaları bayilik sistemi ile faaliyet gösterdiklerinden bu konunun dışında durmayı tercih ediyorlar. Avrupa bu konuyu biraz daha geriden takip ediyor. Ülkeden ülkeye değişiklik gösteren Emlak ofisleri, hizmet çeşitliliklerini ve karlılıklarını arttırmak amacıyla çalışan yetkinliklerine göre hizmet verebiliyorlar. Emlak da butik anlayış, satış sonrası hizmet ile ön plana çıkıyor.  Bu hizmetler arasında, hissedar anlaşmazlıklarının ortadan kaldırılması, veraset-intikal işlemlerinin tamamlanması, hukuk danışmanlık hizmeti, tamirat ve tadilat ihtiyaçlarının karşılanması, kira ve aidat ödeme takibi, tüm tapu ve belediye işlemleri, ekspertiz ve değerleme çalışmaları yer alıyor.