Babasının Cebini Düşünenler, Ona Güvence Hediye Ediyor

Babasının Cebini Düşünenler, Ona Güvence Hediye Ediyor

Sizi gözünden sakınan, hayatınız boyunca güvende yaşamanız için elinden geleni yapan teknoloji tutkunu babanıza, bu babalar günü “güvence” hediye edin.
Hemen her gün yeni bir model ve özellikte ürünlerin piyasaya çıkmasıyla, başta babaların teknoloji merakı giderek artıyor. Herkesin olduğu gibi babanızın da hayatının bir parçası olan, akıllı cep telefonu; çarpma, düşme, kırılma, sıvı teması, gasp, hırsızlık ve kapkaça karşı, günde bir simit parasına güvence altına alınıyor.

Taksitle alınan bir telefonun ödemesi bitmeden kırılması, çalınması, bozulması, bunun yanı sıra ödemelerin devam etmesi aile bütçesini sarsıyor. Üretici hatalarına karşı garantilenen ürünler, kullanıcı hatalarını kapsamıyor.

Türkiye’de ilk kez; garanti kapsamı dışında kalan kullanıcı hatalarına karşı elektronik cihazları güvence altına alan Cepkask A.Ş, hızla artan akıllı telefon kullanıcılarının yaşadıkları mağduriyetlerin önüne geçiyor. Cepkask A.Ş sunduğu Cepkask hizmet paketiyle hatırı sayılır paralar ve taksitlerle alınan akıllı cep telefonlarını güvence altına alarak kullanıcıları büyük bir stresten ve mağduriyetten kurtarıyor.
Garanti; Üretici Hatalarını, Cepkask ve Teknokask ise Kullanıcı Hatalarını ve Hırsızlıkları Karşılıyor
Henüz ülkemizde garanti ve verdikleri hizmet arasındaki farkın çok anlaşılamadığını belirten Cepkask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, hayatın koşuşturmacası içinde gün içinde elimizden düşürmediğimiz akıllı cep telefonlarında kullanıcı hatalarından kaynaklanan sorunların oldukça çok olduğuna dikkat çekiyor. Kullanıcıların ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini ve cep telefonlarına özel kullanıcı hatalarından kaynaklı durumlar için Cepkask Hizmet Paketini sunduklarını söylüyor.
Tayfun Gülgeç; “Yüksek fiyatlı ve hassas cihazların kullanıcı hatası sonucu oluşan problemlerinde oldukça yüksek onarım maliyetleri çıkıyor. Cihazı alırken verilen garanti belgesi, kullanıcı hatalarını kapsamıyor ve onarım faturası kullanıcıya yansıyor. Dokunmatik ekranlı cihazlarda sadece bir ekranın değişmesi bile 450 ila 800 TL arasında değişiyor. Aynı şekilde çalınan cep telefonunun kalan taksitleri ödenmeye devam ederken, yeni bir telefon alınması bütçeyi oldukça zorluyor. Oysa Cepkask sahipleri güvence altında oldukları için, yeni cep telefonlarını kesintisiz olarak kullanmaya devam ediyor” dedi.
Hasar Oranı Çok Yüksek
Cepkask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, yaptıkları araştırmalarda özellikle cep telefonlarının bir yıl içinde kullanım hatası sebebiyle hasarlanma oranının % 60’ın üzerinde olduğunu, kullanıcıların bir yıl içinde mutlaka bir servis noktasına başvuruda bulunduklarını belirtmekte.

70 TL’ye Full Güvence
Türkiye’de ilk kez bu hizmeti veren ve alanında liderliğini sürdüren, CepKask firması, 2004 yılından beri sektöre yön veriyor ve yeniliklerine yenisini ekliyor. Kullanıcılarına ilk kez www.ekask.com.tr sitesinden online satış ile 70 TL’den başlayan fiyatlarla güvence hizmeti veren Cepkask, hızlı ve kaliteli hizmet anlayışını 10 yıldır sürdürüyor. Satış sonrası hizmetin de önemini kavrayan ve vurgulayan marka, teknoloji sektörünün lider markalarıyla, iş ortaklığı yapıyor ve kullanıcılara geniş kapsamlı güvence hizmeti vermeye devam ediyor.

Editöre NOT:
Teknokask / CepKask Hakkında

2004 yılı başında ticari hayatına başlamıştır. İlk proje, Fransız GroupeSeb’in Türkiye de satışa sunduğu Tefal, Moulinex, Rowenta ve Krups markalı küçük ev aletleri için uygulanmaya başlamıştır. GroupeSeb Türkiye, kullanıcı hatalarına karşı Teknokask Hizmet Paketi ile müşterilerine sağladığı avantajlar ile “Mor İnek Müşteri Memnuniyeti” ödülüne layık görülmüştür.

Bu ilk projenin yarattığı sinerji neticesinde çalışmalara hız verilmiş ve bu defa da Zorlu Holding’in ev tekstili konusunda faaliyet gösteren Linens markasının ürünlerine hizmet verilmeye başlanmıştır.
Bu hizmetleri Stıhl ve Viking marka tarım ve el aletleri için verilen Teknokask Hizmet projesi takip etmiştir.
Gerçekleştirilen projelerin büyük kısmı günümüzde de başarı ile devam ederken, yapılan pazar araştırmaları tüketici elektroniği konusunda bu yönde bir talebe dikkat çekmiş ve 2004 yılı son çeyrekte, en çok kullanılan elektronik cihaz olan cep telefonları için Türkiye de ilk defa Cepkask Cep Telefonu Hizmet Paketi hayata geçirilerek piyasaya sunmuştur.
Cepkask Cep Telefonu Hizmet Paketinde, elektronik cihaz sigortası teminatlarının (Çarpma,Düşme, Kırılma, Sıvı teması, Gasp, Kapkaç, Kavrulma, Yüksek voltaj, Deprem hariç doğal afetler) yanında Danışmanlık, Teknik destek, Hukuki danışmanlık, Lojistik, Call Center, Teknik servis gibi hizmetler de bulunmaktadır.
Cepkask’ın cep telefonu pazarında kısa zamanda başarı sağlaması ve elektronik sektöründe kendine saygın, güvenilir bir yer edinerek yıllık hedeflerini aşması, şirketin ürün gamını genişletme kararını gündeme getirmiştir.
Yapılan araştırmalar neticesinde hizmet paketlerimize en çok ihtiyaç duyulacak ürün grupları belirlenmiş ve Ocak 2007 itibariyle “Teknokask Elektronik Cihaz Hizmet Paketi” hayata geçirilmiştir.
2012 yılı son çeyrek de piyasadan gelen talep ve öneriler ışığında Teknopaket Onarım ve Teknopaket +3 Yıl Garanti Hizmet Paketleri de piyasaya sunulmuştur.
Cepkask ve Teknokask’ın Türkiye Genel Distribütörlüğünü, ülkemizin saygın teknolojik ürün dağıtıcıları ARENA Bilgisayar A.Ş ve EXA Elektronik Bilgi İşlem San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. yürütmektedir. 2013 yılı itibariyle distribütörlüklere VMY Telekominikasyon, Deep Teknoloji ve Platform Dağıtım’da eklenmiştir. Yeni distribütörlükler ile Cepkask , Teknokask Teknopaket Onarım ve Teknopaket +3 Yıl Türkiye’ nin her noktasına kolaylıkla ulaşabilmektedir. Teknokask’ın piyasaya perakende olarak sunulmasıyla eş zamanlı olarak, Türkiye’nin Notebook pazar lideri olan HP Türkiye, Sony Eurasia, Samsung Türkiye, Asus Türkiye, Canon Türkiye, General Mobile Türkiye ile yapılan işbirliği neticesinde, tüm ürünler Teknokask Hizmet Paketleri ile kullanıcıya sunulmaya başlamıştır.

Cepkask ve Teknokask Hizmet Paketlerinde tam ziya hasarları ülkemizin ve dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden Euro Sigorta A.Ş üstlenirken, kısmi onarım gerektiren hasarları ve diğer hizmetleri yine Euro Sigorta A.Ş teminatı altında Cepkask İleri Teknoloji Ürünleri A.Ş üstlenmiştir.